Materiały czy doświadczenie wykonawcy izolacji przemysłowych ? Cena czy jakość?

Materiałów izolacyjnych jest całkiem sporo, a niektóre z nich są naprawdę wymyślne. Czasami, do izolacji wykorzystywany jest np. granulat z lawy wulkanicznej lub perlit, także pochodzenia wulkanicznego. Jest to jednak stosunkowo rzadkie rozwiązanie.

Wykorzystywane bywa również włókno celulozowe. Taki materiał posiada niezły potencjał termoizolacyjny, a zawdzięcza to przede wszystkim właściwościom samego surowca, z jakiego się go uzyskuje. Tym podstawowym budulcem jest po prostu celuloza.

Wszyscy znają z pewnością piankę poliuteranową, która gości jako izolator przede wszystkim ze względu na swą wodoodporność i niepodatność na procesy korozyjne. Nieco mniej znana jest pianka krylaminowa, którą produkuje się na miejscu, tzn. w miejscu budowy. Powstaje ona w wyniku spieniania żywicy. Charakter jej zastosowania jest jednak raczej punktowy.

Zainteresowanym tematem być może obiły się o uszy lekkie kruszywa sztuczne, które służą niekiedy ocieplaniu np. stropów. Nie cieszą się jednak jakąś wybitną popularnością w wykorzystaniu przemysłowym.

Z całą pewnością, wszystkie wymienione materiały (a jest ich na rynku jeszcze więcej), mają swoje zalety, ale naszym zadaniem było, jest, i będzie, uzyskanie wartości optymalnej. Oznacza to, że dążymy do ustalenia, jakie materiały spełnią kilka warunków.

Materiały czy doświadczenie wykonawcy izolacji przemysłowych ?

Po pierwsze, izolacje przemysłowe to podkategoria izolacji w ogólności, wobec czego, w doborze materiałów termoizolacyjnych musimy uwzględnić cechy środowiska, do którego standardowo dostarczamy swoje rozwiązania.

Powyższy czynnik powiązany jest z następnymi, a więc ceną i jakością. Składane u nas zamówienia to duże inwestycje, nie możemy więc oferować materiałów średniej jakości, ale ich cena również nie może być zbyt wysoka ani zbyt niska.

W ten właśnie sposób zyskujemy doświadczenie, widząc, że nasz wybór, który padł przede wszystkim na wełnę mineralną oraz produkty krzemianowo-wapniowe, potwierdza swoją słuszność w dobrych opiniach kolejnych klientów. Utrzymujemy się na rynku długo i zbieramy jedynie takie, co znaczy, że kwestią materiałów zajęliśmy się właściwie.

Sugerujemy więc, by w rozglądaniu się w poszukiwaniu najlepszej oferty izolacji przemysłowej, nie kierować się materiałami do tego stopnia, by te przysłoniły doświadczenie wykonawcy. Ono jest jednak priorytetowe.

Czymś już zupełnie oczywistym jest fakt, że w temacie izolacji, przesadna oszczędność skutkuje znacznym uszczerbkiem na jakości. Nasze materiały izolacyjne pochodzenia mineralnego wyznaczają optimum, godząc doświadczenie, jakość, niewygórowaną cenę i sprawdzone.

Materiały czy doświadczenie wykonawcy izolacji przemysłowych ? Cena czy jakość?