Izolacje akustyczne

Izolacje akustyczne

Roboty wykonywane są w oparciu o projekty techniczne sporządzone w ramach zamówienia lub dostarczone przez zamawiającego

Przemysłowe izolacje akustyczne odpowiadają między innymi za zapewnienie optymalnych warunków pracy na terenie zakładu. Redukcja hałasu pozytywnie wpływa na pracowników:

  • ułatwia koncentrację,
  • opóźnia znużenie i zmęczenie,
  • zmniejsza ryzyko pomyłek.

W efekcie rośnie wydajność zespołu, a także poziom bezpieczeństwa. Drugą, ważną rolą izolacji akustycznych jest ograniczenie emisji hałasu do środowiska.

Izolacje akustyczne Izoserwis

Za skutecznością izolacji akustycznej stoją precyzyjne pomiary, trafnie opracowany projekt, właściwie dobrane materiały i profesjonalny montaż. To wszystko zapewni Państwu nasza firma. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i budowaniu izolacji akustycznych dla różnych gałęzi przemysłu. Wykonujemy:

  • obudowy akustyczne,
  • izolacje akustyczne urządzeń,
  • izolacje akustyczne rurociągów i armatury,
  • izolacje akustyczne kanałów wentylacyjnych,
  • tłumiki wlotu i wylotu.

Zlecenia realizujemy wedle indywidualnych potrzeb, proponując rozwiązania optymalne pod kątem komfortu eksploatacji, jak również nakładów finansowych.

Projektowanie izolacji akustycznych

Oferujemy Państwu kompleksową obsługę, obejmującą pomiary na terenie zakładu oraz opracowanie indywidualnego projektu izolacji. Uwzględniamy potrzebę komfortowej i bezpiecznej eksploatacji maszyn, a także swobodny dostęp w celu wykonania okresowych przeglądów i prac konserwacyjnych. Wykonujemy izolacje akustyczne również w oparciu o dokumentację, dostarczoną nam przez klienta.

Materiały izolacyjne, wykorzystywane w budowie izolacji akustycznych

Wykonujemy zabezpieczenia dźwiękoszczelne w oparciu o najnowsze technologie, spełniające normy DIN i ISO, obowiązujące w krajach Unii Europejskiej. Dobieramy materiały odpowiednio do potrzeb i warunków eksploatacji maszyny, rurociągów lub kanałów wentylacyjnych. Najczęściej są to maty wygłuszające i pianki akustyczne, które dodatkowo pokrywamy folią ochronną w celu zabezpieczenia przed smarami, olejami i pyłem.

Obudowy akustyczne powstają jako konstrukcje samonośne, umieszczone w bliskiej odległości od wygłuszanej maszyny. Szkielet obudowy stanowią profile stalowe lub aluminiowe, zaś wypełnieniem dźwiękoizolacyjnym są panele akustyczne. Projekt obudowy uzależniony jest od specyfiki maszyny i może przybrać postać osłony otaczającej maszynę częściowo lub całkowicie. Może zawierać również takie elementy, jak drzwi i okna, klapy rewizyjne, oświetlenie lub system wentylacji.

IZOSERWIS - IZOLACJE AKUSTYCZNE