Izolacja oznacza wzajemną niezależność temperatury w systemie zamkniętym od temperatury systemu zewnętrznego, w którym zawiera się ten pierwszy – oraz vice versa.
Jest to zagadnienie z pogranicza chemii i fizyki, a jego prawidłowości dotyczą każdej izolacji; czy mówimy o „ocieplaniu” budynków, czy też o termoizolacji rurociągów i zbiorników.
Izolacja zbiorników i rurociągów.
Temperaturę zbiornika, tudzież rurociągu, uniezależnia się od temperatury zewnętrznej, a robi się to po to, by w tak odizolowanym systemie naczyń połączonych, uzyskać względnie stałą lub precyzyjnie oczekiwaną temperaturę, niezbędną dla prawidłowego przebiegu procesów technologicznych.
Oprócz odporności na wahania temperatur, nie do przecenienia bywa również (zależnie od rodzaju i warunków produkcji, jak choćby stopień automatyzacji) komfort pracowników.
Im bardziej profesjonalna izolacja, tym lepiej osiągane są powyższe cele. Dodatkowym atutem jest niekiedy fakt, że termoizolacja – częściowo – izoluje również od hałasów wytwarzanych wewnątrz zbiorników i rurociągów.
Profesjonalnie wykonana izolacja przemysłowa w odczuwalny sposób wpływa na efektywność i jakość pracy całego systemu w którym została zastosowana. Staje się niezbędnym elementem równania w procesie produkcji i wpływa na efekt końcowy.
Jako Izoserwis zapewniamy, że profesjonalizm to nasze credo, w związku z czym, takich właśnie efektów mogą się Państwo spodziewać. Nie izolujemy się jednak od naszych klientów: w razie dodatkowych pytań, służymy wiedzą i doświadczeniem.